Wdmuchiwanie celulozy jako metoda uszczelniania - snazykgranicki.pl

Wdmuchiwanie celulozy jako metoda uszczelniania

Celuloza jest to materiał stosowany zamiennie do wełny mineralnej, ponieważ posiada podobne do tej ostatniej właściwości. Jednak tym, co odróżnia celulozę od wełny mineralnej jest to, że znacznie lepiej przylega do podłoża, z którym ma kontakt. W ten sposób jest to o wiele lepszy uszczelniacz.


Do celów takich jako ocieplanie dachów, stropów czy ścian stosuje się wdmuchiwanie celulozy. Warszawa jest miastem, w którym metoda ta jest dość popularna i znajduje szerokie zastosowanie. Jest to doskonały sposób, aby uszczelniacz wypełnił każde wolne miejsce, dając ocieplenie najwyższej jakości. Jest to ogromnie istotne, aby uniknąć tak zwanych mostków termicznych. Są to miejsca, w których z powodu nienależytego wypełnienia uszczelniaczem dochodzi do znacznej utraty ciepła. W konsekwencji radykalnie spada efektywność ogrzewania wewnątrz pomieszczenia. Doskonałym sposobem, aby zaradzić temu problemowi jest właśnie wdmuchiwanie celulozy. Warszawa często z niej korzysta.


Technologia wdmuchiwania celulozy


Niestety, wdmuchiwanie celulozy wymaga specjalistycznego sprzętu, dlatego samodzielne wykonywanie związanych z tym prac nie jest szczególnie wskazane. Do tego celu wykorzystuje się tak zwany agregat nadmuchowy, który wytwarza podmuch za pomocą ciśnienia wdmuchujący celulozę w pożądane miejsca. Zwykle wykorzystywana do tego celu jest odpowiednia rura, precyzyjnie aplikująca celulozę do właściwych miejsc. Niekiedy wdmuchiwanie celulozy wykorzystywane jest w celu docieplenia ścian zewnętrznych. Wówczas nasącza się wełnę celulozową specjalnym lepiszczem, dzięki któremu materiał może przyklejać się do powierzchni.


Efektywność metody wdmuchiwania celuozy


Efektywność metody, którą jest wdmuchiwanie celulozy porównywana jest do z efektywnością stosowania wełny mineralnej bądź też styropianu. Niemniej, jak już zostało wspominane wcześniej, wdmuchiwanie celulozy daje możliwość bardziej precyzyjnego wypełnienia uszczelniaczem miejsca docelowego. Dzięki temu jest to metoda, która skutkuje wyższymi parametrami izolacyjnymi, a w konsekwencji - termicznymi. Warto więc wynająć odpowiednich specjalistów, którzy w ten sposób ocieplą nasze ściany.

Słowa kluczowe:wdmuchiwanie celulozy warszawa,