Tulejowanie koparki, czyli naprawa maszyny budowlanej - snazykgranicki.pl

Tulejowanie koparki, czyli naprawa maszyny budowlanej

Koparka jest najpopularniejszą, często widoczną na różnego typu budowach, maszyną. Z jej pomocą można znacznie szybciej przeprowadzić roboty ziemne. Jest szczególnie potrzebna na początkowych etapach budowy, ale także na późniejszych znajdzie się dla niej praca. Tak częste użytkowanie sprawia, że maszyna się zużywa. Od jej sprawnego działania zależy, czy praca operatora koparki będzie łatwa i przyjemna. Dbanie o urządzenie pozwoli na wieloletnie użytkowanie, bez żadnych przerw na awarię. Do tego, żeby tak było, często przeprowadza się tulejowanie koparki, czyli naprawę gniazd i otworów obecnych w takim sprzęcie budowlanym. Regeneracja tych małych, ale tak ważnych dla prawidłowego funkcjonowania maszyny części, nie zajmuje dużo czasu, nie jest także obciążona dużymi kosztami. Łatwiej poddać koparkę takiej regeneracji od czasu do czasu niż później mierzyć się z koniecznością kupienia nowego sprzętu.


W jaki sposób przeprowadza się tulejowanie koparki?


Usuwanie powstających usterek powinno być natychmiastowe, dlatego właściciel koparki przed rozpoczęciem budowy musi odszukać na rynku firmę, która zajmuje się regeneracją ważnych elementów koparki. Skorzystanie z usług takiej firmy pozwoli na stworzenie idealnych warunków do pracy. Tulejowanie koparki wykonuje się za pomocą mobilnych maszyn przeznaczonych do obróbki skrawaniem, dzięki nim można niwelować wszystkie powstałe luzy w gniazdach. Niwelowanie luzów jest istotne do tego, żeby tuleje pracowały bez zarzutu. Najczęściej powstają one w przypadku zaniedbań, należy pamiętać, że tuleje wymagają regularnego smarowania, tak żeby były odporne na ścieranie. Przy regularnym stosowaniu odpowiedniego smaru regeneracja nie byłaby tak konieczna do przeprowadzenia. Niestety w natłoku pracy często zapomina się o tej czynności lub wykonuje się ją pobieżnie lub nieprawidłowo. Całe szczęście za pomocą tulejowania można naprawić każdy błąd i przywrócić pełną sprawność maszynie budowlanej.


Koszty związane z tulejowaniem koparki


Usterka w maszynie budowlanej może pojawić się każdego dnia. Wpływa to negatywnie na cały plan budowy, generuje ogromne koszty związane ze zwłoką w dalszych pracach. Tulejowanie koparki zlecone odpowiedniej fachowej firmie nie zajmuje dużo czasu, także nie trzeba na to poświęcać dużych funduszy. Czynność ta przywraca tulejom ich funkcjonalność, tak żeby w dalszym ciągu mogły pracować sprawnie bez konieczności ich wymiany na nowe często drogie elementy. Firmy przez to, że mają do dyspozycji mobilne maszyny naprawcze, mogą dojechać do klienta i naprawić koparki na miejscu. Tulejowanie może obejmować gniazda w ramionach, łyżkach, siłownikach, szybkozłączach. Zadaniem takiej firmy jest perfekcyjne odwzorowanie wyglądu urządzenia, tak żeby koparka w niczym nie różniła się od wyglądu koparki nowej, w pełni sprawnej. Korzystne ceny usług tulejowania sprawiają, że coraz więcej właścicieli maszyn budowlanych decyduje się na taki krok. Nie muszą dzięki temu obciążać się kosztami kupna nowych koparek i dopasowywać ich do warunków panujących na budowie.

Słowa kluczowe:tulejowanie koparki,