Notariusz Kraków

Możliwość komentowania Notariusz Kraków została wyłączona 169

Umarł Ci ktoś bliski i okazało się, że w spadku po sobie zostawił spore długi? Boisz się, że będziesz musiał spłacić zaciągnięte przez niego zobowiązania finansowe? Bez obaw – możesz uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji. Wystarczy złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku na przykład w sądzie. Sprawę taką może także załatwić notariusz Kraków jest miastem, w którym bez problemu znajdziesz kancelarię notarialną.

Do odrzucenia spadku będziesz potrzebował odpis skrócony aktu zgonu zmarłego oraz swój ważny dowód osobisty. Na odrzucenie spadku masz 6 miesięcy od śmierci lub od momentu, w którym dowiedziałeś się o tytule swojego powołania do spadku po zmarłym.

Musisz wiedzieć, że w momencie odrzucenia spadku długi przechodzą na Twoje dzieci. Aby odrzucić spadek w imieniu małoletnich dzieci musisz najpierw wystąpić o zgodę na rozporządzeniem majątkiem małoletnich do właściwego Sądu Rejonowego. Po otrzymaniu zgody możesz odrzucić spadek w imieniu dzieci u notariusza. Koszt pojedynczego odrzucenia spadku łącznie z wypisami wynosi zwykle około 100 zł.

Notariusz Kraków
1 vote, 2.00 avg. rating (57% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles